5Kg Yeşil Yerli Bodrum Mandalin ( Satsuma)

5Kg Yeşil Yerli Bodrum Mandalin ( Satsuma)

KDV Dahil Fiyatı: TL65,00
Miktar:  

Bodrum Yeşili

Kendine has kokusu ve aroması ile çok özel bir ürün olan Bodrum Yerli Mandalinasının Yöre halkının söylemiyle “Bodrum Mandalini” ülkemizde sadece olgun meyva olarak tüketilmiyor. Bodrum Yerli Mandalinasının yeşil hali Ağustos sonuna doğru  40-50 grama ulaştığında başta pastacılık ve dondurma sektöründe  aranan bir ürün oluyor. Her türlü soğuk içeceklerde, Kokteyl ve salatalarda genelde ithal olarak getirilen Lime ve Kamkat yerine kullanılıyor. Aroması ve kokusu ise onu rakiplerinden çok daha özel kılıyor.

 

Eylül ayı sonuna kadar Bodrum Yeşilini online olarak internetten alabilmek mümkün. Bodrum’lu ciftci diplamat olarakta tanınan Ömer Aras 1950 li yıllarda dikmiş olduğu yerli Bodrum Mandalinalarını geçen kış internet üzerinden ilk kez  www.bodrummandalini.com

 sayfamızdan satışa sunulmuştu. Siteden günlük olarak şu anda 5 ve 10 kg lık paketlerle yeşil mandalin satışları da başlatıldı.

 

Amacının  sadece ürün satmaktan ibaret olmadığını belirten Aras Bodrum’un gözdesi Mandalina bahçelerini korumak ve sürdürülebilirliği mümkün olmayacak şekilde şehirleşmekte olan Bodrum’da ranta yenik düşmemek, katıksız, doğal Bodrum Mandalinasını evlerinize, iş yerlerinize en çabuk şekilde birinci elden ulaştırmak ve diğer üreticilere de örnek olmaktır diyor.  Bodrum Yeşilini tüm soğuk içeceklerle birlikte kullanılabileceğini belirten Aras  gün içerside tüketilen suların , çayın , limonatanın içerisinde mutlaka mandalin dilimlerinin ilave edilmesini, Pasta ve salatalarda özellikle çekişte zeytine çok yakıştığını ve mutlaka denenmesini tavsiye ediyor.

 

Kış aylarında dondurulmuş olarakta tedarik edebilmeniz için gerekli yatırımlar planlanmaktadır.